Jóga

Jóga Previous item Cvičení pro ženy po porodu Next item Kurz kojeneckých masáží

Jóga

Kurz ranní jógy od 6.11.2018 vždy v úterý od 7,15 do 8,15 hodin:
Jóga pro každého:

Lekce jógy pro každého, vždy ve čtvrtek od 17.hodin, pár slov lektorky: vhodná pro všechny, začátečníky i mírně pokročilé, není vhodná pouze pro těhotné. Naučíme se vnímat své tělo, svůj dech, opustíme svou mysl a budeme vnímat jen přítomný okamžik  – sami sebe tady a teď. Více či méně dynamická lekce, ve které se mohou prodlužovat výdrže v pozicích nebo naopak cvičit v rytmu dechu. Čeká nás úvodní naladění a protažení, posílení středu těla, sestavy na zahřátí, pozice na zemi a závěrečná relaxace. Každá lekce je svým způsobem jedinečná, vždy záleží na energii, kterou společně vytvoříme a v jakém složení se sejdeme. Jóga pro radost, jóga pro všechny…

Přijďte rozproudit energii v těle, prozářit mysl a vykouzlit úsměv na rtech.

Lekce není vhodná pro těhotné, v prvním trimestru doporučuji cvičení zcela vynechat a od 14. týdne je vhodné začít navštěvovat speciální lekce pro těhotné.

Lektor: Pavla Vojíková, instruktor jógy

Jóga s Renatou vždy v pondělí od 19,15 hodin, popis hodiny od lektorky:

Moje jóga je v klidném tempu, protahovací, nenásilná bez důrazu na vnější efekt. Součástí lekce jsou i nenáročné prvky pranájámy a samozřejmostí je jógová relaxace. ( dávám přednost lekcím 90ti minutovým, 60 je minimum) . Vše je přizpůsobeno – dokážu vést do jednotlivých pozic dle potřeb a fyzických možností jednotlivých klientů. Cílem je dovést každého ke spolupráci a porozumění se svým tělem, zklidnit nebo naopak probudit energii, celkově  otevřít cestu k vyrovnané harmonické osobnosti. Jógu vnímám jako cestu za poznáním, kde se stále učím od těch, které potkávám, ať jsou to moji učitelé nebo klienti na mých hodinách.

Mám též zkušenosti se základy meditace ( to v případě zájmu).

Na mých současných lekcích je průměrný věk velmi zavádějící veličina, protože chodí, jak dívky 18 až 25, tak i střední skupina 35-40, několik osob ve věku kolem 50-60 a potom opravdoví senioři 70 až 76. V počtu do 15 lidí lze uplatnit individuální přístup tak, aby každý našel to své.

Mám IČO – trenér Hatha jógy, a certifikát cvičitele jógy 55+ ( sama už do této věkové kategorie  patřím).


Lekce není vhodná pro těhotné.

Lektor: Renata Kotálová, trenér Hatha jógy, a certifikát cvičitele jógy 55+

Jemná jóga pro těhotné:

Jemná jóga určená pro těhotné, vždy v úterý od 15,40 hodin s Renátou, s důrazem na protažením namáhaných svalů a relaxací.

V případě zdravotních problémů v těhotenství a po předchozí konzultaci s lektorkou a porodní asistentkou Bárou je možné hodinu objednat i jako individuální.

Jóga pro těhotné s Ilonou vždy ve středu od 11,15 hodin:

jóga je v těhotenství ideální cvičení, protahuje tělo, zklidní mysl, uvolní namáhanou páteř, naučí maminky pracovat s dechem a pomáhá s naladěním se na miminko i na své vlastní tělo a pocity. Během těhotenství dochází k velkým hormonálním změnám. Pomocí jednotlivých ásan můžeme tyto změny zmírnit, protože působíme na žlázy s vnitřní sekrecí, které právě hormony produkují. Během lekcí se zaměříme také na ásany, které srovnávají krevní tlak, napomáhají při křečových žilách, poruchách spánku, ranním nevolnostem atd. Důležitou součástí je i zpevnění těla, posílení pánevního dna a uvolnění namáhaných partií. V každé lekci budeme pracovat s dechem a zklidněním své mysli během relaxace.

O lektorce:

„Jóga je pro mne cesta ke zklidnění, harmonii, síle, lásce a především sama k sobě.“

Mé vlastní zkušenosti s bolestí zad mne přivedly k praktikování jógy přibližně před dvanácti lety. Od dětství jsem se věnovala tanci a vrcholovému sportu. Zajímal mne jak samotný pohyb a fyzické cvičení, tak psychologie sportu. Jóga pro mne není jen tělesné cvičení, zajímá mne vlastní tělo, vnímání jeho možností i omezení, ale především to, jak mu lépe naslouchat a být s ním v souladu.

Ráda bych své klienty skrze jógu navedla na cestu. Cestu k poznání a přijetí sama sebe, postupnému zdokonalování se i přijímání našich omezení a nedostatků. Vím, jaké to je, když Vás zradí Vaše tělo a také vím, jak nádherný je to pocit, když máte své tělo i mysl opět pod kontrolou, jste zdraví, silní, v respektu, lásce a harmonii sami se sebou.

Lektor: Bára Bartáková, instruktorka jógy a porodní asistentka, Renáta Chrenová, instruktor jógy, Ilona Paukerová, instruktor jógy

Adresa:
Praha 2, Ječná 1317/3
Telefon:
+420 602 334 664
Email:
info@studiojirina.cz