Jóga

Jóga Previous item Cvičení pro ženy po porodu Next item Kurz kojeneckých masáží

Jemná polední jóga pro začátečníky a těhotné s Ilonou, aktuální termín najdete v našem rozvrhu a rezervačním kalendáři:

jóga je v těhotenství ideální cvičení, protahuje tělo, zklidní mysl, uvolní namáhanou páteř, naučí maminky pracovat s dechem a pomáhá s naladěním se na miminko i na své vlastní tělo a pocity. Během těhotenství dochází k velkým hormonálním změnám. Pomocí jednotlivých ásan můžeme tyto změny zmírnit, protože působíme na žlázy s vnitřní sekrecí, které právě hormony produkují. Během lekcí se zaměříme také na ásany, které srovnávají krevní tlak, napomáhají při křečových žilách, poruchách spánku, ranním nevolnostem atd. Důležitou součástí je i zpevnění těla, posílení pánevního dna a uvolnění namáhaných partií. V každé lekci budeme pracovat s dechem a zklidněním své mysli během relaxace.

O lektorce:

„Jóga je pro mne cesta ke zklidnění, harmonii, síle, lásce a především sama k sobě.“

Mé vlastní zkušenosti s bolestí zad mne přivedly k praktikování jógy přibližně před dvanácti lety. Od dětství jsem se věnovala tanci a vrcholovému sportu. Zajímal mne jak samotný pohyb a fyzické cvičení, tak psychologie sportu. Jóga pro mne není jen tělesné cvičení, zajímá mne vlastní tělo, vnímání jeho možností i omezení, ale především to, jak mu lépe naslouchat a být s ním v souladu.

Ráda bych své klienty skrze jógu navedla na cestu. Cestu k poznání a přijetí sama sebe, postupnému zdokonalování se i přijímání našich omezení a nedostatků. Vím, jaké to je, když Vás zradí Vaše tělo a také vím, jak nádherný je to pocit, když máte své tělo i mysl opět pod kontrolou, jste zdraví, silní, v respektu, lásce a harmonii sami se sebou.

Lektorka: Ilona Paukerová, instruktorka jógy

Nově od 21.1.2020 v úterý od 16,30 do 17,30 hodin s certifikovanou instruktorkou jógy Naďou: 3 měsíční cyklus – Cvičíme s léčivou energií stromů

12 lekcí, kdy můžeme zažít jejich energii zcela jiným, silným a léčivým způsobem.

Cvičíme převážně ve stoje a inspirujeme se energií a posvátností jednotlivých druhů stromů.

Bříza nás např. spojuje se zdrojem radosti v nás, Bez přitahuje hojnost do našeho života, borovice zase odvahuJ

Od stromu se můžeš naučit stát při extázi zpříma.

Yogi Bhajan

Dále lektorka nabízí hodiny: Kundalini jóga podle Yogi Bhajana

Kundalini jóga je to nejkrásnější co mi při hledání rovnováhy, zdraví a radosti v životě potkalo. Prokazatelně pozitivně ovlivňuje nervový a endokrinní systém, podporuje nás v tom být zdravými jak fyzicky, tak i psychicky. Někdy už po prvních lekcích vnímáme uvolnění, příliv dobré nálady a energie.

Kundalini jóga to je souhrn dynamického cvičení i statických pozic – ásan , dechového cvičení, meditace, zpívání manter a nezbytného relaxu.

Často u nás dominují negativní emoce, které pak ovlivňují naši nervovou soustavu a činnost vnitřních orgánů. Cvičením kundalini jógy v sobě zasíváme semínko dobré nálady, vnitřní rovnováhy, klidu a zdravého sebevědomí. Tato jóga podporuje pozitivní přístup k životu, radost, aktivitu, kreativitu, postupně se stáváme více otevřenými a pravdivými k sobě a tím i k ostatním.

Věřte, že díky pravidelné praxi kundalini jógy se stanete vnímavějšími k tomu co je pro Vás prospěšné a naopak bude vědět co už je potřeba opustit a jít dál.

Chceme-li změnit cokoli okolo nás, musíme začít u sebe.

Zázraky se mohou dít pouze když jsou naše srdce otevřená. Proto se budu s Vámi těšit na to, že je budeme zažívat společně.

Naďa

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, necvičíme na výkon, ale pro radost

Lekce jsou vhodné pro těhotné po 3. měsíci těhotenství, pokud jste již kundalini jógu praktikovala před otěhotněním a zároveň máte souhlas Vašeho lékaře, že můžete jógu cvičit.

Platba je možná pouze v hotovosti, nevystavuji faktury ani nepřijímám flexipasy.

Čas lekcí: úterý 16:30 – 18:00, cena je 230,- kč/ 90 minut, je možno u mě koupit permanentku na 10 lekcí 2070,-kč ( jedna lekce zdarma). Lekce se koná i při účasti 1 klientky.

Individuální lekce lze domluvit přímo s lektorkou.

60 minut 590,-kč

90 minut 750,-kč.

Kontakt: tel. 601 338 148

Dále pro Vás máme nabídku jemné jógy v pondělí od 15,30 hodin a ve čtvrtek od 11,20 hodin: lekce zaměřená na relaxaci, jemné protažení a posílení těla, uvolnění mysli, odbourání stresu. Vhodné pro začátečníky, cena 150 Kč/lekce.

Tyto hodiny si můžete objednat přímo u lektorky Terezy Schejbalové na tel. 776155229

Připravujeme: Hatha jóga s Renatou – popis hodiny od lektorky:

Jóga pro všechny

Lekce jsou jemné v klidném tempu. Vychází především z tradiční hatha jógy. Základem je fyzické cvičení, dále nás vede k uvědomění si významu našeho dechu a neopomíjí příjemný relax.

Hodiny nejsou limitovány věkem, fyzickou zdatností ani případným zdravotním omezením, jsou určeny pro všechny. Každý si najde své. V malé skupině lze uplatnit individuální přístup.

Kromě zdravého protažení a jemného rozhýbání celého těla, se hodiny stávají i příležitostí, jak ztišit myšlenky, uvolnit napětí a naučit se naslouchat sobě i světu kolem. Všichni stále hledáme, jak naplnit neurčitou představu o spokojenosti a štěstí. Chce to trpělivost a odvahu otevřít prostor svému vlastnímu vnitřnímu potenciálu a zažít sami sebe ve své vlastní přirozenosti.

Hodiny jógy pro všechny jsou cestou pro každého.

Mám též zkušenosti se základy meditace ( to v případě zájmu).

Na mých současných lekcích je průměrný věk velmi zavádějící veličina, protože chodí, jak dívky 18 až 25, tak i střední skupina 35-40, několik osob ve věku kolem 50-60 a potom opravdoví senioři 70 až 76. V počtu do 15 lidí lze uplatnit individuální přístup tak, aby každý našel to své.

Mám IČO – trenér Hatha jógy, a certifikát cvičitele jógy 55+ ( sama už do této věkové kategorie  patřím).

Lekce není vhodná pro těhotné.

Lektor: Renata Kotálová, trenér Hatha jógy, a certifikát cvičitele jógy 55+

Adresa:
Praha 2, Ječná 1317/3
Telefon:
+420 602 334 664
Email:
info@studiojirina.cz